yüz kırışıkları için kesin yöntem

yüz kırışıkları için kesin yöntem,Genellikle bayanlar tarafından ilgi gören estetik alanında alternatif bir yöntem olarak botox ön plana çıkmaktadır. Cerrahi operasyon gerektiren kalıcı çözümü amaçlayan yüksek ücretlere yaptırılan cerrahi operasyonlardan farklı olarak; çok kısa bir sürede uygulanması ve ağrısız bir şekilde kısa sürede etkili sonuçlar veren bir yöntem olarak bilinmektedir.
İşlem kısa zamanda uygulandığı gibi etkileri de 1-2 gün gibi kısa bir sürede ortaya çıkmaktadır. Gerçek etkisini göstermesi ise 2 haftayı bulabilmektedir. Bu süreç uzun süre devam etse de kalıcı bir çözüm olmadığından 5. aydan sonra etkisi gittikçe azalmaktadır. Bu süre zarfından sonra işlemin tekrarlanması gerekmektedir. Ancak tekrarlar sonucunda deri uzun süre serbest kaldığından kendini az da olsa yenilediğinden ilerleyen zamanlarda işlemin tekrarlanma sıklığı azalmaktadır.
Çok uzun zamandır uygulanan bu işlem sonunda çok ciddi hasar oluştuğu görülmemiştir. Botox uygulamalarının sonucunda en sık görülen kısa süreli ufak kırmızı lekelerdir. Öncelikle bu işlemi kimin uygulayacağı çok önemli olup, gülümsemeyi etkileyecek bölgelere uygulanması önerilmemektedir. Gıdı veya göz etrafı gibi bölgelere uygulanırken de çok dikkatli olunmalıdır.
Uygulama alanı genellikle vücudun görünen kısımları yani yüz kısmı olarak öne çıkmaktadır. Göz kenarlarında oluşan kırışıklıklar ve kaş arasındaki çizgiler en çok bu işlem ile giderilmeye çalışılmaktadır. Ayrıca feminen bir görüntü sağlamak amacıyla kaş kaldırma işlemleri için uygun bir işlem olduğu bilinmektedir. Sadece estetik değil birçok hastalığın tedavisinde tercih edilmektedir.
Riskli işlemlerin aksine botox işleminde, en fazla ufak kızarıklıklar ve çok az insanda baş ağrısına neden olmaktadır. Diğer operasyonların riskleri göz önüne alındığında çok önemsenmeyecek düzeyde riskleri olması ve kısa sürede düşük maliyete etkili sonuç vermesi açısından tercih edilmektedir.


Etiketler:

Bir Cevap Yazın

for julia